Mide Ağrısı NedenleriYemek yedikten sonra yemeden önce(aç iken genelde) sol kaburgamızın hemen altında karına bazen de sırta doğru vuran ağrılar hissedebilirsiniz. Bu ağrıların tanımı oldukça zordur zira yanmayla karışık tuhaf bir his bu ağrılara eşlik etmektedir. Diğer yandan mide ağrılarının karakteristik bir özelliği de batma gibi bir ağrıyla birlikte seyreden ağırlık hissidir.

Birçoğumuz, yediğimiz yemekten sonra mide ağrısı veya karın ağrısı çekeriz. Belki de hiçbir şey yemeden de bu ağrıyı hissederiz. Bunun nedeni fizyolojik olabildiği gibi psikolojik de olabilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken şey; bu ağrıların, bir hastalık sonucu mu yoksa basit bir hazımsızlık problemi sonucu mu oluştuğu bilgisidir. Bu bilgi sayesinde erken teşhis mümkün olabilir. Erken teşhis ile olası bir hastalığın önüne geçmiş olursunuz. Çünkü mide veya karın ağrıları genellikle,

* Sinirsel hazımsızlık,

* Safra taşı,

* Ülser,

* Mide kanseri,

* Gastrit ve kolit hastalıklarının habercisidir.

Eğer ağrılarınız 1–2 gün devamlı surette seyir ediyor ise, doktorunuza başvurmanız sağlığınız açısından yararlı olacaktır.

Mide Ağrısının Sebepleri Nelerdir?

Mide ağrısının psikolojik nedenlerinin yanı sıra kişideki düzensiz beslenme, hormonsal faktörlerden veya fark etmediği bir hastalıktan dolayı da oluşma riski vardır. Kişide mide ağrısının oluşmasını sağlayacak sebepleri sıralayacak olursak;

• Günlük yaşamın getirdiği stres

• Herhangi bir besin maddesine karşı alerjik bir durum

• Kişinin fark etmediği mide ile ilgili bir hastalık

• Hormonsal faktörler

• Psikolojik nedenler

• Çevresel faktörler

kişide mide ağrılarına sebebiyet verebilir. Bu ağrının sebeplerini ancak doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

Mide Ağrısı Kimlerde Görülür?

Mide ağrısı hemen hemen herkeste görülebilen bir durumdur. Bu hayatınızın bütününe yayılabildiği gibi hayatınızın sadece belirli bir bölümünde de görülebilir. Ancak mide ağrıları genetik yatkınlığı olan insanlarda biraz daha fazla görülebilmektedir
Mide Ağrısı Nedenleri

Sinirsel sorunları olan gergin yapılı insanların sık sık mide ağrısı çektiği vakidir. Düzensiz beslenme alışkanlığı olan bireylerde mide ağrıları ciddi boyutlarda artmaktadır. Kültürel özelliklerden kaynaklanan beslenme rejimleri de mide ağrılarını artıran faktörlerdendir.

Örneğin: Çok baharatlı veya yağlı beslenme rejimleri.

Mide Ağrısının Tedavi Yöntemleri

Mide ağrılarını iyileştirmenin yolu mide ağrılarına neden olan faktörleri ortadan kaldırmak ve duruma göre ilaçlı müdahalelerle midenin zarar görmüş kısımlarını tedavi etmekten geçer.

* Mide ağrılarının tedavisinde

* Koruyucucu tedavi,

* Mide ağrılarının ortaya çıkmasına neden olan faktörlerin hafifletilmesi,

* Baskılayıcı önlemler(mide asidi gibi etkenlerin baskılanması gb.)

Midede oluşan tahrişlerin iyileştirilmesi gibi yöntemler çok önemlidir. İlaçla yapılan bu iyileştirme çabaları genelde bir doktor gözetiminde yapılır ve çok iyi sonuçlar alınır. Ancak unutulmaması gereken şey erken teşhistir. Erken teşhis birçok hastalığın iyileşmesinde çok önemli bir etkendir.

Şifalı bitkilerle mide ağrısı tedavisi

Tarçın, bal, nane ve papatyanın mide ağrılarına iyi geldiğidir. Bu yüzden, hastalık nedeni olmayan ağrılarınız için, yapacağınız papatya çayı, nane çayı ya da tarçınla balın karışımı midenizin ağrısını kesmesine yardımcı olacaktır. Bitkisel tedavi yöntemi için işinize yarayacak ve kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir reçete vererek yazımızı sonlandıralım.

Malzemeler: Ağulu Kök, Papatya Tohumu, Amber Kabuğu, Hazırlanışı: Ağulu kökü ve amber kabuğunu 30 dakika suyun içinde haşlayıp süzünüz. Süzdüğünüz sıvının içine papatya tohumlarını ekledikten sonra, şurup kıvamını alana kadar karıştırınız.

Uygulanışı: Hazırlamış olduğunuz bu karışımın içine kesinlikle tatlandırıcı eklemeden, ağrınızın olduğu süre boyunca yemeklerden sonra olmak koşulu ile bir fincan olarak içiniz.

Yayınlanma Tarihi : 15.08.2013 05:26:25

Mide Ağrısı Nedenleri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

105 Yorum Yapılmış "Mide Ağrısı Nedenleri"

Su

Cevap Sayısı: 0
Nurdan hanımla aynı durumdayım 4gündür devam ediyor bu şey. Mide bukantım yanmam ağrılar çok acıyan kasılmalar oluyor. Yemek yediğimde geçtiği için açlık hissi gbi birşey ama yarım saat sonra tekrar başlıyor hepsi. Nedir bu?

2018-05-05 / Kullanıcı oyu: 4,5

Nurdan

Cevap Sayısı: 0
Benım anıden mıde bulantım yanmam ve kazıntısı oldu yemek yediğimde gecıyo yemedıgımde ıse hemen baslıyo ne yapmam gerekiyor yorumunuzu bekliyorum

2018-04-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

Misafir

Cevap Sayısı: 0
Bende kücüklügümden beri karın agrısı migde bulantısı var yarın endoskobiye giricem acaba bu agrıların nedeni ne olabılir lütfen bilen varsa cevap versin

2017-11-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

Aysu

Cevap Sayısı: 0
Merhaba.15 yasindayim ve midem cok siddetli agriyor 1 gun gecti agrim yoktu sonra yeniden agrimaya basladi yedigim yemeklerden sonra yediklerimi kusmak istiyorum sanki hancerle midemi desiyormus gibi bir agri var.Bunun icin ne yapmaliyim? Tesekkurler.

2017-10-12 / Kullanıcı oyu: 4,5

Cahide

Cevap Sayısı: 0
Midede çok sis yenen hamile gibiyim migde fıtığı olabilirmi

2017-05-25 / Kullanıcı oyu: 4,5

MERYEM

Cevap Sayısı: 0
gece yarısı aşırı mide ağrısıyla uyanıyorum.ilaç falan fayda etmiyo ağrı sol tarafta daha çok hissediliyo sebebi ne olabilir

2016-03-05 / Kullanıcı oyu: 4,5

Esma

Cevap Sayısı: 0
Benim midemde ölecek kadar bir ağrı var midemden az yukarı doğru midemde dahil olarak çok şiddetli ağrı var tualetimide gelmiyor işte bu gün oldu bana sizce bu mide ağrısı nedir?

2016-02-08 / Kullanıcı oyu: 4,5

Hikmet Dönmez

Cevap Sayısı: 1
Merhaba . Benim bir yıl önce midemden yukarıya göğüs kafesime doğru ve sırtımda nefesimi kesen çok şiddetli ağrı vardı , sonuç olarak safra kesesi taşı olduğu ortaya çıktı ve safra kesem alındı . Aradan bir yıl geçti ve şu an aynı ağrıları yaşıyorum . altı ay önce diş tedavisi gördüm yanısıra bir ay majezik kullandım ve mide yanması ve gastrit başladı artık yanma ve gastrit yok. 5 aydır (L.n.s.r) mide koruyucu ilaç kullanıyorum onunla beraber iki kutu dicatel kullandım artık onu kullanmıyorum. şimdi ise ilk eylül ayında yukarıda yazdığım ağrılar başladı yukarıda yazdığım ilaçlar ve gaviskon kullanarak ağrılarım geçmişti ama şimdi dört beş gündür ara ara aynı ağrıyı yaşıyorum ve gaviskon kullanıyorum ağrının dışında başkabir şikayetim yok ama zaten o ağrı beni öldürüyor , yer yer kelimeyi şahadet getirdiğim oluyor . uzman bir doktora fırsat bulup gidemedim işlerimden dolayı . selametle kalın .

2016-01-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

merve demir

Cevap Sayısı: 1
yemekyediğim zaman ağrı nefes darlığı ve kusma oluyor halsizlik ne den acaba

2016-01-07 / Kullanıcı oyu: 4,5

Batuhan

Cevap Sayısı: 0
18 Yaşındayım son bir buçuk aydır midemde ağrı var.Yemek yersem biraz olsun geçiyor bir saat sonra tekrar başlıyor.Spordan sonra şiddetleniyor özellikle sebebi nedir ?

2016-01-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

YASEMİN

Cevap Sayısı: 0
Önce aclik hissi veriyor hemen yemek yemessem agri basliyor. Midemdr dayanılmaz bir ağrı oluyor neden kaynaklanır?

2015-11-16 / Kullanıcı oyu: 4,5

Aslı

Cevap Sayısı: 1
merhaba 18 yaşındayım son 4 gündür şiddetli mide ağrısına uyanıyorum sağıma yada soluma döndürmüyor ve dün akşam yemek yerken kramp gibi bi ağrı girdi daha önce midem yanardı veya ağrı olurdu ama bu kadar olmazdı ne yapma mı önerirsin ve neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

2015-06-20 / Kullanıcı oyu: 4,5

ÖZGE ALAGÖZ

Cevap Sayısı: 0
BENİ ARIYOR EVDE YERKEN BUGÜN OKULDA TOST ÖĞLENDE YEDİM HELEN ARAYOR NE YAPBİLİM MİDE İLAÇI İÇİTM FAYDASI OLMADI NE ÖRESİNİZ FAYDASI OLMADI NE ÖNERSİNİZ BANA SÜTTE FADASI OLMADI TARİF FAYDASI NEDİR SÖYİLYİNİZ BANA.

2015-06-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

hakan balta

Cevap Sayısı: 1
benim midem 15 yıldır yanıyor 3 defa endoskopi yaptıırdım doktorlar bisey yok diyor ama 15 yıldır ilac kullanmasam duramıyorum özellikle geceleri acı su geliyor agzıma bıktım artık caresi nedir

2015-04-26 / Kullanıcı oyu: 4,5

özgün şimşek

Cevap Sayısı: 0
Midemde kasilmalar oluyor gogus kafesimde agri oluyor nedeni nedir acaba hangi bolume bas vurmam gerekiyor

2015-03-16 / Kullanıcı oyu: 4,5

Emin Varlık

Cevap Sayısı: 0
Merhabalar,
1 hafta önce prednoll diye bir nefes açıcı iğne vurdular. o günün gecesinden beri mide bulantısı kusma yaşıyorum. son 3 gündür mide bölgemde ve bağırsaklarımda ağrı var. sizce kötü bişiy varmıdır. bunun için hangi doktora gitmeliyim. şimdiden teşekkür ederim.

2015-02-03 / Kullanıcı oyu: 4,5

furkan

Cevap Sayısı: 0
Önce aclik hissi veriyor hemen yemek yemessem agri basliyor. Mideme elliyemiyecek kadar ağri oluyor neden acaba..

2015-01-01 / Kullanıcı oyu: 4,5

halil ibrahim

Cevap Sayısı: 1
ya sabahları kalktımda midem agrıyor ve yürüyüş yaptımda agrıyor

2014-12-01 / Kullanıcı oyu: 4,5

sermin

Cevap Sayısı: 2
benm kalp ritim bozukluğum var doktorlar tedavisi yok diyor bana bilgi verirmisininz

2014-11-16 / Kullanıcı oyu: 4,5

zahide

Cevap Sayısı: 0
İnsankar kendilerine bakmadıgı icinde olur

2014-10-07 / Kullanıcı oyu: 4,5

bilge

Cevap Sayısı: 0
Benimde bu sabah sol bölgeme ağrı girdi. Daha önce de vardı ve genelde biraz sırtüstü yattığım zaman ağrı geçiyordu. Uzun bir süre yoktu ve şimdi sabahleyin tekrar ağrımaya başladı. Sırt üstü yattım,biraz rahatladım ama eskisi gibi tam olarak geçmedi. Ağrı hafifledi ama hafiften devam ediyor. İki tane asit giderici Renie tablet aldım. 1 saat sonrada sütlü nescafe içmeye başladım. Neskafenin mide asidini bastırdığı söyleniyor. Umarım iyi gelir. Devam ederse,ertesi gün doğru bir gastro doktoruna gidicem artık..

2014-09-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

rümeysa

Cevap Sayısı: 0
midem araliklarla agriyor yani sanki biri bicagi mideme sapliyor ne deni ne olabilir?

2014-09-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

ırmak aksoy

Cevap Sayısı: 0
merhaba benimde midemde gastrit var hortumla bakıldı. ilaç alıyorum. ve arkadaşlar mide ağrısına gazoz çok iyi geliyo bastırıyo biraz da sıcak tutarsanız geçiyo ben genelde öyle yapıyorum . soda da olur

2014-08-29 / Kullanıcı oyu: 4,5

Filiz

Cevap Sayısı: 0
Midem çok ağrrıyor arada bi pıçak sokuluyo gibi oluyor ne yapmalıyım

2014-08-26 / Kullanıcı oyu: 4,5

cemre

Cevap Sayısı: 0
Midem çok kötü ağrıyor kısa bir çözüm bularmısınız

2014-08-05 / Kullanıcı oyu: 4,5

keziban

Cevap Sayısı: 0
midemde 2 gündür ağrı var midem bulanıyo sinrleniyorum kimseyi görmek istemiyom sizce neden eşimlle aramda bozuluyor bana fikir verin kasıklarımda ağrıyo cvp bekliyom

2014-07-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

Hayal

Cevap Sayısı: 0
Az yemek yiyorum yine de midem şişiyor. Ancak sırtüstü yattığım da ağrım duruyor. Sürekli karnım şiş. Ne yapmalıyım?

2014-07-27 / Kullanıcı oyu: 4,5

semra duman

Cevap Sayısı: 0
midem aşırı derecede çok ağrıyor ne yapmalığım mide bulantılarım artı kusacak gibi oluyorum ve sırtım aşırı derece ağrıyor

2014-07-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

umut

Cevap Sayısı: 0
merhaba yaşım 15 çok kola içiyordum son 1 kaç günde bıraktım fakat 2 gündür midem ağrıyor ve hafif mide bulantısı hissi oluşuyordu çözümünü internetten araştırdım fakat bulamadım

2014-07-15 / Kullanıcı oyu: 4,5

Melek celik

Cevap Sayısı: 0
benim midem cok agriyor her gun ayni aciyi cekiyorum.agriyla migdem bulaniyor.

2014-07-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

naz su

Cevap Sayısı: 0
çok güzel yazmışsınız tşk ama birazda çocuklar için olsa.

2014-07-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

Berta

Cevap Sayısı: 0
12yada3 gr dee oye br yaa gryor ece sayor yard edersz be e yapa az ye eder sd yazarede yayor

2014-06-21 / Kullanıcı oyu: 4,5

hümeysa

Cevap Sayısı: 0
sol kaburganın altında ağrı haftada bir sefer oluyor ama 1 aydır devam ediyor

2014-06-13 / Kullanıcı oyu: 4,5

fikret ayyıldız

Cevap Sayısı: 0
slm kolay gelsin.
bundan yaklaşık 3 yıl önce bi doktara gittim migde agrısı için. hortum attırdım. doktorun söyledigi bana şu cevap. bol safra ve gastirit. hap yazdı gönderdi. safra nedir gastirit nedir.tedavisi şudur.hiç bir açıklama yok.ben halen migde haplarını içmeye devam ediyorum. tatlı acı baharat türleri. bunların hepsi migdemi yakıyor .TŞK EDERİM. iyi çalışmalar..

2014-06-09 / Kullanıcı oyu: 4,5

reyhan

Cevap Sayısı: 0
bır haftadı cok agrımvar ne yapmalıyım hıç bısey yıyemıyorum

2014-05-29 / Kullanıcı oyu: 4,5

Yasin

Cevap Sayısı: 0
Midemde baktari vardi pensilin verdiler yedim ama dort haftadir cok agrim var sanki midemde yar var butun karin bolgemde agri ne yapmaliyim

2014-05-12 / Kullanıcı oyu: 4,5

Tuna

Cevap Sayısı: 0
Ben bu şartları okudum doktor midem ekşimeye başladı sonra dedim baktım başka sitelerden yaptım formülü ama midem baya gürüldüyı şimdi doktor

2014-05-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

Sercan

Cevap Sayısı: 0
Benim son 1 aydır midemde sanki yanma içini kurt kemiriyor gibi sizliyorr çok acikiyorum ayiptir soylemesi lavaboya da çok gidiyorum bağırsakları çok çalışıyor yemek yedikten sonra geçiyor çabuk acikiyorum acikinca tekrar başlıyor ağrı yardım edin lutfenn

2014-04-25 / Kullanıcı oyu: 4,5

admin

Cevap Sayısı: 0
merhaba benim yemekten sonra miydeme bir batma şeklinde bir agrı geliyor ve bu agrı 1 saat kadar sürüyor ilk önce miydem batıyor sonra karnımın tamamı batma şeklinde agrıyor karnım şiş oluyor bu nedir acaba

2014-04-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

FURKAN KANBOLAT

Cevap Sayısı: 0
Benim karnım çok ağıdı ama yinede biraz geçti

2014-04-03 / Kullanıcı oyu: 4,5

Önder

Cevap Sayısı: 0
Midede sürekli bi agrı doktora gittim fakat bişey yok dedıler ve acayip bi agrı bazen ciğerlerim bazen sırtımı vuruyo kıvranıyorm nerdeyse sinirsel mi yada bi hastalık mı var bilemiyorm öneriniz varmı ?

2014-03-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

nurgül

Cevap Sayısı: 0
benim iki gündür miydemde sancı var açken kımıldayıncabıçak saplanıyor gibi oluyor açken yataktan zor kalkıyorum acaba neyim var

2014-03-10 / Kullanıcı oyu: 4,5

ali

Cevap Sayısı: 0
bence cok iyi

2014-03-05 / Kullanıcı oyu: 4,5

Ayhan

Cevap Sayısı: 0
Yaklasik 2 haftadir migde yanmsi ve agrisi cekiyorum ulser yada migde kanserinden supeleniyorum burada yazan tariflerde basarisiz sonuclar aldim yasim 29 bu zamana kadar doktor yuzu gormedim erhangi bir hastalik ve benzeri rahatsizliklarimi kendi yontemlerimle care buldum ama bu rahatsizligima ne yaptiysam care bulamadim bana yardimci olabilecek kisiler varsa cok sevinirim

2014-02-04 / Kullanıcı oyu: 4,5

emin

Cevap Sayısı: 0
benim midemde polip var ne yapmaliyim

2014-01-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

cansu

Cevap Sayısı: 0
Ben 13 yaşındayım ve miğdem çok ağrıyor nadir durumlarda ishal oluyor ve miğdemin 1 parmak yanınadaki yerde çok ağrım oluyor

2013-09-03 / Kullanıcı oyu: 4,5

nagihan

Cevap Sayısı: 0
annemin midesi arımasından dolayı istifra edemiyor ama midesi bulanıyor napa biliriz

2013-09-03 / Kullanıcı oyu: 4,5

doğa

Cevap Sayısı: 0
ben her gün geçer diye beledim sonunda geçecek diye ve bu yorumu yazış yani hastaykenki 5.günüm

2013-08-31 / Kullanıcı oyu: 4,5

YASİN ŞENGÜR

Cevap Sayısı: 0
YORUMUM YOK NEDEN OLABİLİR SİZCE?

2013-08-31 / Kullanıcı oyu: 4,5

ali adnan

Cevap Sayısı: 0
herkeze geçmiş olsun,arkadaşlar herşeyi tıptan beklemeyin biraz beyninizi çalıştırın,ıhlamur vücudu sakinleştirir yumuşatır,adaçayına gelecek olursak oda müthiş mide bulantısı ilacıdır,iştah açar,kalp ritm bozukluğunun bir numaralı ilacıdır vücuttaki toksitleri atarak iltihapları giderecektir,deneyin bana dua edeceksiniz,he bu arada önemli hatırlatma yemek yemeden yarım saat önce için,içiniz rahat olsun,allaha emanet olun.

2013-08-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

cem KARA

Cevap Sayısı: 0
abiler ben daha 14 yaşındayım ama sol mideme sanki bıçak batırıyor gibi oluyorum ne yapabilirim ? :(

2013-08-20 / Kullanıcı oyu: 4,5

caner savak

Cevap Sayısı: 0
Ağır işlere başladığımda mide ağrısı cekiyorum önceleri sadece sabahları kusmalarım olduyordu ama son zamanlarda ağrılar bana yemek yedirmediği gibi hayatim zindan oldu ne yapmaliyim

2013-08-19 / Kullanıcı oyu: 4,5

mustafa35

Cevap Sayısı: 0
Mide agrısını hemen kesmek icin yoğurt ile pekmezi karıstıp yiyin iyi gelecek

2013-08-12 / Kullanıcı oyu: 4,5

selena

Cevap Sayısı: 0
Merhaba benm midem cok agriyo bazen srtima vuruyo nefes alamiyorum talcid adinda agri kesici kullaniyorum bazn bir gynde bes alti adt iciyorm ilk agridg zmankar bir hhaftada on adeti fecik kullanitordm bir gecik bile ictigim oldu bazen yemk yedgm zamnda agiyo cevp verck bi uzman varya cvp yazarmiisinz

2013-08-12 / Kullanıcı oyu: 4,5

aytül

Cevap Sayısı: 0
aşırı derecede agrı çekiyorum sanki biri midemi eliyle sıkıp bırakıyo

2013-08-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

ferit

Cevap Sayısı: 0
benm şikayetim 2-3 gündür mide ağrısı çekiyorum mide ağrım başıma vurdu ve hem başım hem midem ağrıyor sizce evde bunun tedavisi nasıl olmalı

2013-08-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

kaan samet

Cevap Sayısı: 0
yemek yerken midem neden ağrıyor

2013-08-10 / Kullanıcı oyu: 4,5

Eyşan

Cevap Sayısı: 0
Amacım bu macunumu türkiyede mide ağrısı çeken herkese kanıtlamak kulandım ne oldugunu biliyorum kendimden harıç 6.7 kişiye daha yaptım emin olduktan sonra böyle net konuşuyorum tek yapılması gereken düzenli kulanmak

2013-08-05 / Kullanıcı oyu: 4,5

UGUR

Cevap Sayısı: 0
BABANNEMİN MİGDESİ AGRIYO DOKTORRADA GİTTİ GEÇMEDİ NE YAPMAK LAZIM

2013-08-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

nigar

Cevap Sayısı: 0
rezyene denilen bi bitki var onuda kaynanmis suya dokub karistirib icince mide agrisi gecer.Hem kadinlarda adet zamani agrilarida keser

2013-07-16 / Kullanıcı oyu: 4,5

nevzat

Cevap Sayısı: 0
midem agrıyor ve bulanıyor

2013-07-13 / Kullanıcı oyu: 4,5

Merhaba

Cevap Sayısı: 0
Herkese Merhaba Müğde ağrısına Kekik Suyu bire bir geliyor. Marketlerde satılıyor. Çok rahat bulabilirsiniz. Ama siz doktorunuzada danışın.

2013-07-08 / Kullanıcı oyu: 4,5

elvinaga@mail.ru

Cevap Sayısı: 0
esselamun aleykum doktor,ben AZeribaycandan yaziyorum.benim ewim koyde yawiyordu evveller,1 aydir ki evliyiz ve 1 aydirki Baku shehrinde yawiyoruz,benim bildiyime gore evveller de ewimin mide bulanmalari cok sik olurmuw,ve ara sira mide arilari varmiw.ancak son zamanlar yani evlendikden sonra daha sik sik arilari oldu.cok keskin arilar var shimdide.mide bulanmasi da cok sik sik oluyor.buna ne sebeb ola bilir?ewimin 21 yawi var.boyu 165 sm,43 kq.cok zayiftir.arilar ve mide bulanmasi yuzunden yemek yiyemiyor.

2013-07-01 / Kullanıcı oyu: 4,5

İnci

Cevap Sayısı: 0
Yan ben cok kola tüketiyorum 1 haftadır da mıdem fecı derece agrıyor ama yemek yedıgımde gecıyor nedenı ne olabılir?

2013-06-18 / Kullanıcı oyu: 4,5

midem felç :((

Cevap Sayısı: 0
şuan ölecek gibiyim bu ağrıdan mide iltihabından şikayetim var kaç yıldır tedavi görmeme rağmen her yıl aynı acıyı ıllakı görmem gerek ama ben artık ilaç kullanmak istemiyorum :(( birde bu mıdeyı kötuluyor haplar :(( uzman dr demiş ki bakladan uzak meyveden uzak bunlar hep var ama biz aç mı kalalım çoğunu çıkartmışsınız menuden bizim ilaç yapın ilaç yemek yemeden yaşamak mı olur ben en çok 3 4 saat dayanabılıyorum sonrası ağrılar hem yıyınce hem yemeyınce ne yapalım siz söyleyın arkdasım ya bsy değilde genc yasta yaşlı gibi hissetmek insanı yoruyor yıpratıyor sırf stres :(

2013-06-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

anıl

Cevap Sayısı: 0
arkadaşlar mıdem çok ağirıyo doktoramı gıdıyım kendım mı tedavı edıyım

2013-06-16 / Kullanıcı oyu: 4,5

canan

Cevap Sayısı: 0
en başta belirttiğiniz gibi bir ağrı çekiyorum ama her zaman değil dediğiniz gibi doktora gitmeliyim sanırım teşekkürler

2013-06-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

saim

Cevap Sayısı: 0
Arkadaşlar öncelikli olarak herkese allahtan.sifalar diliyorum .Hiç bir şeyim yokken benim de midem ağrı girdi doktora gittiğim de ameliyat olmama gerektiğini öğrendim ve aginin sebebi midenin delinmesi ve ülser günlük hayatta hiç bir şeyim yok degip ufak ağrıları umursamazlık yapmamız gerekir herkese allah şifa versin.

2013-06-05 / Kullanıcı oyu: 4,5

yucel eken

Cevap Sayısı: 0
Allah kimseye vermesin.çok zor gerçekten... hiçbirşey sağlığımızdan önemlı değil...Biraz yaradana havale etmeyı bilmek gerekiyor.

2013-05-27 / Kullanıcı oyu: 4,5

Zeynep

Cevap Sayısı: 0
Bende uzun yillar mide agrisi çektim. Sonunda bi doktora göründüm ve mideme hortum indirdi ( narkozsuz). Mide intihapi oldugu ortaya çikti. Simdi artik sürekli mide koruyucusu kullaniyorum ve midem çok rahat.

2013-05-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

aslı

Cevap Sayısı: 0
benim midemde çok kötü bir ağrı var ne yapçağımı bilmiyorum lütfen yardım edin

2013-05-21 / Kullanıcı oyu: 4,5

çetin

Cevap Sayısı: 0
benim midemde yemek yedikten sonra aşırı derece agrı yapıyor ve daha sonra sırtıma vuruyor ve yan taraflarım agrı yapıyor sebebi nedir midem davul gibi şiş teşekürler

2013-05-19 / Kullanıcı oyu: 4,5

murat

Cevap Sayısı: 0
benim midemde aşırı dercede ağrı oluyor bir bardak su içtikten sona geçiryor yarım saat sonra tekrardan başlıyor acaba nedeni ne olabilir teşekkürrler

2013-05-18 / Kullanıcı oyu: 4,5

belkıs

Cevap Sayısı: 0
midemde 2 haftadır bir kaynama ve şişkinlik sanki hamileyim bunun sebebi nedir

2013-05-13 / Kullanıcı oyu: 4,5

Kubra

Cevap Sayısı: 0
yaklaşık 3 gundur midem aşırı derecede bulanıyor ve arıyor her şeyi yaptım ama gecmedi ayrıca agrısı böbregime kadar vuruyor bu durumda bilgisi olan var mı acaba?

2013-05-07 / Kullanıcı oyu: 4,5

zuhal

Cevap Sayısı: 0
yapılan yorumların çoğunu okudum inşallah herkesin yaşadığı sorunlar veya problemler çözülür ve biter. benimde mide ağrım var sanki bir şey batıyor lütfen bir şey bir çözüm bulun yardımcı olun.

2013-05-07 / Kullanıcı oyu: 4,5

betül

Cevap Sayısı: 0
merhaba gene ben mide ağrılarmn nedenini bulduk.. Simir stres ve üzüntü. Bnlardan uzak durmazsam ülsere kadar gidecegni öğrendm hastalığımın. Hc bsey saglıktan önemli değil bunu anladım.

2013-05-07 / Kullanıcı oyu: 4,5

Hanife

Cevap Sayısı: 0
Midemde batma şeklinde ağrı ve açlık hissı artık usandım

2013-05-05 / Kullanıcı oyu: 4,5

betül

Cevap Sayısı: 0
merhaba sürekli mide ağrısı yanması çekiyorum aldığım ilaçlar hiç fayda etmiyor, aç yada tok uyurken bile uykumdan uyanıyorum hiç bişey fayda etmiyor doktorlar bişey demiyor gizli kanserden şüpheleniyorum umarım herşeyin hayırlısı olur bu acıyı çekmektense ölüm daha iyi gelir

2013-05-04 / Kullanıcı oyu: 4,5

ceyhun küçük

Cevap Sayısı: 0
kanser olabilir mide asidi piskolojik

2013-04-27 / Kullanıcı oyu: 4,5

hicran

Cevap Sayısı: 0
merhaba 2 gündür miğde ağrısı çekiyorum.gastridim var.ama bu sefer ayağa kalktığım an ağrı giriyor mideme.otururken ya da yatarken ağrım yok..

2013-04-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

NEVRA

Cevap Sayısı: 0
MERHABA BEN CİDDİ ANLAMDA SIKINTI YAŞIYORUM DÖNEM DÖNEM ÇOK FAZLA MİDE AĞRIM OLUYOR BAĞIRDIĞIMDA ÇOK SİGARA İÇTİĞİMDE VS.BİRDE ŞU VARKİ YENİ İŞE BAŞLADIM EVDE OTURURKEN HİÇ BİRŞEY YOKTU AMA ŞİMDİ YENE AĞRIYO VE DÖNEM DÖNEM HERZAMAN DEĞİL İNANLMAZ İŞKENCE ÇEKİYORUM :((

2013-04-19 / Kullanıcı oyu: 4,5

adı belirsiz

Cevap Sayısı: 0
çok fazla yemeği birden yutup sonrada hepsini bir arada yutuğunuzda mide ağrısına yol açabilir

2013-04-18 / Kullanıcı oyu: 4,5

Cihat

Cevap Sayısı: 0
Midede sürekli bi agrı doktora gittim fakat bişey dediler ve acayip bi agrı bazen ciğerlerim bazen sırtımı vuruyo kıvranıyorm nerdeyse sinirsel mi yada bi hastalık mı var bilemiyorm öneriniz varmı ?

2013-04-12 / Kullanıcı oyu: 4,5

emre uysal

Cevap Sayısı: 0
mideden yaklaşık 4 ay önce tedavi oldum şimdi yine başladı karnımın üzeri acıyo yanıyo bunun sonucunda ensemde aşırı ağrı yapıyor geceleri yatamama ve baş ağrısı oluyor bazen bir bardak rakı içtiğim oluyor o gece miğdem çok ağrıyor ve soğuk soğuk ter döküyorum sebebi nedir acaba yardımcı olurmusunuz kolestrol en son ölçüldüğümde 427 idi

2013-04-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

volkan şen

Cevap Sayısı: 1
merhaba benım 8 aydır migdemde bir agrı vardı ve o ayagıma baldırama ve sag parmak ucuma uyusma belirtısı verıyor ve sol kolumua alt dresekten serçe parmagıma uyusma oluyor göuvsume karadaragrı vuruyor ve bu 8 ay boyunca agrı kesıcı içmekten suan cok kotu olmaya basldım ilklerde yemek iyince kesılıodu sol baldırma vuruyor agrı yardımcı olmanızı diliyorumm :(

2013-04-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

Safiye

Cevap Sayısı: 0
Bn geçen yıl mide agrisi çektim çok kötü br sy bu stresten kaynaklanıyordu kekik cayi ictim ve kesti agrısını ama o stres bitmeden bitmiyordu o agri ne zaman o sorunum derdim bitti midem ağrım da bitti

2013-04-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

esmer

Cevap Sayısı: 0
benim midem agrıyordu toktor bi ilaç verdi 1 günde ileştim tafsiye ederim

2013-03-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

isim vermek istemeyen kişi

Cevap Sayısı: 0
benim iki böbreğimin arası çok ağrıyor

2013-03-26 / Kullanıcı oyu: 4,5

Erhan coban

Cevap Sayısı: 0
Benim.MIDEM ARIYOR SEHIR DEGISTIRDIM ESKIDEN KOYDE YASIYORDUM ORDA MIDDE AGRISI NE BILMIYORDUM SIMDI AGRI TUTUGUNDA MIDEMI BULANDIRIYOR

2013-03-22 / Kullanıcı oyu: 4,5

halit

Cevap Sayısı: 0
hergun sabah akşam midem agrıyor bi çare 5 seferdir hastaneye gidiyom aynı herşeyi denedim bi hafta agrımıyor bır ay agrıyor lütfen

2013-03-19 / Kullanıcı oyu: 4,5

SEVGİ

Cevap Sayısı: 0
HERGÜN YEMEKTEN SONRA KARNIM AĞRIYOR GECEDE SABAHA KADAR BIKTIM ARTIKK

2013-03-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

ASİL

Cevap Sayısı: 0
BENDE BUGÜN MİDE AĞRISINDAN KIVRANIYORDUM AMA YAKLAŞIK YARIM SAAT ÖNCE 1 BARDAK İÇİNE TAZE NANE KOYUP ÜZERİNE SICAK SU İLAVE ETTİM, YANINDADA BİRAZ BALA TARÇIN KARIŞTIRIP YEDİM ŞUAN ÇOK RAHATIM. RAHATSIZLIĞI OLAN ARKADAŞLARA TAVSİYE EDERİM ÖZELLİKLE KADİR ARKADAŞA O KADAR ÇEKMESİNE GEREK YOK, BU SÖYLEDİKLERİM ÇOK RAHATLATIYOR, DAHA SONRA AĞRIRMI ONU BİLMİYORUM AMA ŞİMDİ ÇOK İYİYİM.

2013-03-15 / Kullanıcı oyu: 4,5

melis

Cevap Sayısı: 0
benim şuan midem çok agrıo ne yapmalıyım????????

2013-03-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

Anonim

Cevap Sayısı: 0
İşime Fazla Yaramadı ama iyi olmuş Bilgi Alabildim.

2013-03-14 / Kullanıcı oyu: 4,5

hilal

Cevap Sayısı: 0
bende çok kıvranıyodum şuan daha iyiyim yemeklerden yarım saat önce ballı kudret narı yiyin ama üstüne herhangibişey yemeyin veya içmeyin su dahi içmeyeceksiniz bir hafta içinde çok rahatladığınızı hissedeceksiniz :D Geçmiş Olsun

2013-03-13 / Kullanıcı oyu: 4,5

Rumeysa

Cevap Sayısı: 0
Midem 2 günden beri ağrıyor , çok değişik bir şey ne midem ağrı var ne midem bulanıyor . Ama bu durum geçmek bilmiyor . Doktora da gittim ama hiçbir ilaç falan tavsiye edilmedi .

2013-03-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

ruben baraja

Cevap Sayısı: 0
boğazımdan aşağıya doğru miğde ağrısı vucudun ön kısmında ağrı var sırtıma ağrı vurmuyor miğde boşluğuna dokun duğumda ağrımın miğdede olduğunu hissediyorum bazen ağrı olduğunda ağzım su oluyor

2013-03-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

kadir

Cevap Sayısı: 0
evet mide ağrım olduğu zaman 4 veya 5 saat yerlerde ağlarcasına kıvranıyorum ve delirecek gibiyim

2013-03-04 / Kullanıcı oyu: 4,5

nuretdin

Cevap Sayısı: 0
önce isal sonra hazımsızlık bulantı kusma ve şiddetli baş ağrısı

2013-02-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

serap

Cevap Sayısı: 0
benım de midemde agrılar dayanılmaz yedıklerım sankı yemek borusunda dızılı duruyor eksıme de var.sovan yersem 2gun kıvrandırıyor acaba sorunum nedır

2013-02-20 / Kullanıcı oyu: 4,5

necmi kapucu

Cevap Sayısı: 0
benim çok ıhtıyacım var.Benim için çok onemli

2013-02-13 / Kullanıcı oyu: 4,5

sevda

Cevap Sayısı: 0
evet bu mide ağrısı gerçekten basen dayanılmazdır. proton pompaları sanırım mide ağrılarını gidermeye yardımcı oluyor.

2013-02-09 / Kullanıcı oyu: 4,5

sanem

Cevap Sayısı: 0
miydem ağrıdğında sırtıma vuruyor birde miyde bulantım oluyor açken

2013-02-07 / Kullanıcı oyu: 4,5

oğuzhan

Cevap Sayısı: 0
iyi günler benim babamın midesinde önceden ülser vardır ve sonradan midesine kamera koydular bir kaç sene önce ve hala agrıları devam ediyor hazımsızlık gibi veyedikleri yemek borusunda duruyormuş sgeceleri uyukende sırttan boyuna dogru yüksek yerde yatıyor mideyi dikey pozisyonda tutuyor.

2013-02-05 / Kullanıcı oyu: 4,5

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Mide, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Haziran - 2018